Najčastejšie otázky

Koža alebo Látka?

Pri výbere sedačky Vám odborne poradíme, aby kompromis pohodlia, kvality, dizajnu a ceny viedol k dlhoročnej spokojnosti.

Pravá hovädzia koža je prírodný materiál, ktorý sa prispôsobí izbovej teplote, preto môže byť individuálne pre zákazníka chladnejšia ako látka, ktorá obsahuje umelé vlákna a bavlnu.

Pri hodnotení životnosti, je to však naďalej neprekonateľne najkvalitnejší materiál, ktorý si vyžaduje minimálnu údržbu a zachováva si dlhoročný nemenný vzhľad. Z optického hľadiska dochádza k jemne výraznejšiemu zriaseniu ako pri látke, nemá to však žiaden vplyv na kvalitu.

Ak ste odporcom kožených výrobkov, odporúčame vybrať si látku s teflonovou úpravou, ktorá je umývateľná vodou a vydrží testy na odery až 250 000 cyklov.

Pokiaľ máte domáceho miláčika a obávate sa poškriabania, vyberte si kožu s hrubšou zrnitosťou alebo látku s kvalitným tkaním, bez možnosti záderov.


Ako sa starať o koženú sedačku?

Používanie ošetrujúcich prostriedkov v závislosti od typu kože, ktorý ste si zvolili predlžuje životnosť a krásu nábytku a umožňuje odstránenie nečistôt a škvŕn z čalúnenia.

Odporúčame používať na odstránenie nečistôt a škvŕn, čistenie a údržbu nábytku (pravidelné použitie 2-4 krát v roku podľa užívania)

Súprava obsahuje:

  •  čistiaci prostriedok  - 200 ml
  •   konzervačný prostriedok  - 200 ml

Prostriedky sú vyrobené na báze vody.

Cena 25 €


Čistiaci prostriedok: 

Pôsobenie:

Preniká do povrchu kože a odstraňuje väčšinu škvŕn a nečistôt.

Spôsob použitia:

Čerstvé škvrny je nutné odstraňovať okamžite s použitím utierky dobe absorbujúcej vlhkosť. Hubku navlhčíme čistiacim prostriedkom a niekoľkokrát stlačíme až sa vytvorí pena (prostriedok nenanášame priamo na kožu). Jemne čistiť krúživými pohybmi. Nevtierať silno a dlho – hrozí odfarbenie farby kože. Zvyšky odstrániť mäkkou utierkou. V prípade potreby činnosť zopakovať. Nechať vyschnúť.

Zloženie

Anionické emulgátory, antioxidant, podporné prostriedky, destilovaná voda, vonné substancie, konzervačné prostriedky.


Konzervačný prostriedok

Pôsobenie:

Chráni pred vysychaním a praskaním kože, zároveň impregnuje povrch kože a tým tvorí ochrannú vrstvu.

Spôsob použitia:

Prípravok aplikujte minimálne 2 hodiny po použití čistiaceho prostriedku. Nanášajte ho krúživými pohybmi pomocou mäkkej handričky. Nechajte zaschnúť. Pre fixáciu ochrannej vrstvy nábytok po prevedení konzervácie nepoužívajte po dobu minimálne 10 hodín.

Zloženie

Prírodné vosky, umelé vosky, fluorované polyméry, polyméry akrylátové, destilovaná voda, antioxidant, konzervačné prostriedky.


Dodatočné informácie

  • Pred použitím čistiaci prípravok vyskúšajte na neviditeľnom mieste za účelom overenia reakcie prostriedku s farbivom.
  • Nepoužívajte na anilínovú kožu, kožu bez lakovaného povrchu, nubuk, velúr.
  • Zabráňte navlhnutiu.
  • Pred použitím pretrepte (prostriedok má sklon k tvorbe vrstiev).
  • Uchovávajte mimo dosahu detí.
  • Pri zasiahnutiu očí vypláchnite veľkým množstvom vody. V prípade potreby vyhľadajte lekára.
  • Odporúča sa prevádzať čistenie a konzerváciu vo večerných hodinách.
  • Krajina pôvodu: Nemecko


Aká je cena za dopravu tovaru? 

Dopravu zadarmo zabezpečujeme pri objednávke sedacej súpravy kdekoľvek na Slovensko.

Dovoz ponúkame aj do všetkých okolitých krajín EU, za tie najvýhodnejšie ceny.

Dovoz sedačky prebieha v presnom dátume a čase, ktorý vyhovuje zákazníkovi.

Pokiaľ si prajete vynesenie sedačky priamo do vášho interiéru, ponúkame zabezpečenie danej služby v každom meste Slovenska - uveďte to prosím vopred pri vašej objednávke.

Doprava zadarmo neplatí pri cenovo zvýhodnenom tovare a ostatnom ponúkanom tovare.


Aké sú možnosti platby?

Pri objednaní tovaru zákazník uhrádza zálohu 20% z ceny tovaru v hotovosti/prevodom, keďže sa objednávka vyrába presne podľa požiadaviek klienta.

 Zvyšnú sumu zákazník uhrádza pri doručení tovaru v hotovosti alebo prevodom.


Ako dlho trvá doručenie?

Pri sedačkách, ktoré sú skladom Vám vieme sedačku doručiť na druhý deň od zakúpenia, alebo po dohode v deň, ktorý Vám vyhovuje. Pri objednávkach, ktoré sa vyrábajú na mieru je doručenie 4-5 týždňov.


Aká je životnosť a údržba?

Tak ako je to aj pri inom tovare, životnosť je vždy podmienená individuálnym spôsobom zaobchádzania.

Ak si Vaša domácnosť, napr. pri malých deťoch vyžaduje vysokú odolnosť voči zašpineniu, odporúčame vybrať si koženú sedačku. Jej životnosť je zvyčajne štvornásobne dlhšia ako pri látkovej sedačke. Údržba je výrazne jednoduchšia – jemne pretriete vlhkou handričkou pre odstránenie znečistenia + použije občasne ochranný krém.

Pokiaľ však túžite pre príjemný dotyk, alebo dizajn po látkovej sedačke, vyberajte si z radu teflonových látok a magic home. Sú jednoduché na čistenie, nevsiakne do nich tekutina a nevytvorí sa škvrna.

Všetky využívané materiály a mechanizmy sú prispôsobené manipulácii v domácom prostredí. Dôležité je so sedačkou správne manipulovať, všetky sedacie súpravy sú navrhnuté tak, aby zvládli nápor každodenného používania.

Teflonové látky sa neodporúčajú teploparne tepovať, aby nebol odstránený neodborným zásahom teflón z ich štruktúry.


Máte sedačky aj so spaním?

Takmer všetky sedačky ponúkame aj so zabudovanou funkciou na príležitostné spanie. Je to individuálne od modelu a jeho technického návrhu. Takmer 90% sedačiek z našej kolekcie obsahuje výsuvnú posteľ a úložný priestor. Zákazník si môže túto funkciu zvoliť pri výbere.

banner