11 May, 2021

Ako si vybrať sedačku?

Ako si vybrať správne sedačku?

Sedačka je nepochybne s posteľou - najdôležitejšia časť nábytku, do ktorej sa oplatí investovať. Po celodennej práci v domácnosti alebo v zamestnaní potrebujeme nájsť miesto, kde si môžete pohodlne oddýchnuť a relaxovať. 

Radi Vám odborne poradíme, ako správne investovať, aby ste si domov zakúpili pýchu obývačky. 

1,/ Určte si svoje požiadavky pre rozmer a typ vyhotovenia. 

Najdôležitejšie je vymedziť si priestor, do ktorého chcete sedačku umiestniť. Vyrábame sedačky v tvare L, U, samostatné elementy 3+2+1, taburety. Je dôležité vyberať, aby najviac vyhovovala Vášmu životnému štýlu. Aká je požiadavka interéru z hľadiska rozmeru a dizajnu? Vyhovuje Vám intímne uzavretá sedačka s podrúčkami? Alebo si chcete vy, partner a deti pohodlne ľahnúť pred TV? Pokiaľ sa neviete rozhodnúť pre typovú a rozmerovú konfiguráciu, obávate sa, že sedačka bude malá, alebo príliš veľká, odporúčame si lepiacou páskou na podlahe označiť miesto, kde bude umiestnená. Rohové sedačky sú obľúbene práve pre úsporu miesta, alebo predel od kuchyne. U sedačky sú veľkorysé na sedenie pre celú rodinu a návštevu. Zakúpenie si pohoviek limituje minimálne. Nakoľko sú všetky naše výrobky celočalúnené, viete si ich kedykoľvek presúvať po priestore pri každej požadovanej zmene. Všetky sedačky vyrábame v pravom aj ľavom prevedení, si vysoko modulárne a preto Vám ich vieme z navrhnutých modulov vyskladať na požadovaný rozmer.  

2,/ Ako si vybrať, aby bola kvalitná a vydržala roky?

Nosná konštrukcie našich sedačiek je dubové alebo bukové drevo v závislosti od modelu, ktorý si vyberiete. Hustota molitanov je použitá podľa tuhosti, mäkkosti, ktorú chceme dosiahnuť. Každá sedačka je navrhnutá s iným sklonom, výškou a funkciami na ktororé sa musí z technického hľadiska prihliadať a vybrať správnu hustotu a typ výplne. Výplňou môžu byť bonellové pružiny, vlnovité pružiny, spevňujúce elastické pásy, vysokoelastický molitan, či molitanové guličky a polyuretánová pena. Najnovšou obľúbenou výplňou je tiež kačacie perie. Ponúkame sedačky, spĺňajú najvyššie EU normy a vydržia pri každodennom používaní roky. Okrem zákonnej záruky Vám ponúkame aj sedačky so 6 ročnou zárukou.  Aj tu však platí, že ten najkvalitnejší materiál sa podpisuje vyššou cenou pre výrobné náklady. Náklady pre vyrobenie kostry a výplne sedačky, sú tie najvyššie, náklady pre povrchové čalúnenie tvoria 30-40% z nákladov pre výrobu sedačky. To najdôležitejšie je použitý materiál pre výplň sedačky. Radi Vám odborne poradíme, ako si správne vybrať model, ktorý bude kvalitný a pohodlný. Neponúkame sedačky pochybného pôvodu, ktoré vydržia len záručnú dobu, ale overenú a dlhoročnú kvalitnú prácu.

3,/ Ako  si vybrať materiál?

Mnohí zákazníci sa nevedia rozhodnúť, či investovať do pravej kože, alebo si zvoliť látku. Stretávame sa s mnohými laickými tvrdeniami koža je studená, látku nevyčistím. Aby koža vydržala musí mať aspoň 2,5 mm, látka musí byť hrubá aby sa neriasila atď. Skutočne treba mať zdravú mieru, pri získavaní informácii a rád cez rôzne neoverené a najmä neodborné zdroje. Naša výroba pracuje s certifikovanými a overenými dodávateľmi kože aj látok. Hovädzia surovina pochádza z európskych chovov a talianskych garbiarní. Kvalita kože sa neurčuje hrúbkou, ale predovšetkým kvalitnou surovinou a spracovaním kože. Naše sedačky sú šité z lícovej, morenej hovädzej kože.  Na výber je široká škála madras, masív, anilínová koža. Pokiaľ si vyberiete ručne leštenú anilínovú kožu, bez povrchovej úpravy lakom, je to maximálne priedušná koža, porovnateľná na dotyk s bavlnenými látkami. Pokiaľ zvažujete sedačku v látkovom prevedení v ponuke máme látky s testami martindale od 50.000-250.000 cyklov. Samozrejmosťou sú latky "magic home" pre jednoduchú údržbu a látky s teflonovou úpravou. Odolné voči tekutinám, jednoduché pre odstránenie prípadných škvŕn. Pri výbere Vám radi poradíme a zdarma pošleme vzorkovník k Vám domov.

4,/ Funkčnosť sedačky

Ponúkame sedačky do veľkorysých priestorov, ale tiež do menších bytov. Samozrejmosťou sú teda úložné priestory v leňoškách, otomanoch, ale tiež zabudované ako zásuvka. Sedačky obsahujú mechanizmy pre príležitostné spanie, ale tiež sedačky technicky vyrobené s pevným roštom, v ktorých je vložený ortopedický matrac  pre každodenné spanie - vhodné do menších bytov.

5,/ Je prínosom, ak si viete určiť rozmedzie sumy, ktorú ste ochotní do svojho pohodlia investovať. Dovolí nám to vyselektovať modely, ktoré vedia splniť Vaše požiadavky.  

banner